Artikels

Resultate van die Noord -Dakota -koukus, 3 Februarie 2004 - Geskiedenis

Resultate van die Noord -Dakota -koukus, 3 Februarie 2004 - Geskiedenis



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Randel Christmann

Randel Christmann (Republikeinse Party) (ook bekend as Randy) is 'n lid van die North Dakota Public Service Commission. Hy aanvaar die amp op 15 Januarie 2013. Sy huidige termyn eindig op 1 Januarie 2025.

Christmann (Republikeinse Party) (ook bekend as Randy) het herkiesbaar gestel vir die Noord-Dakota-staatsdienskommissie. Hy het in die algemene verkiesing op 6 November 2018 gewen.


Inhoud

Huidige partydige beheer

Die onderstaande tabel toon die partydige uiteensetting van die Huis van Verteenwoordigers van Noord -Dakota vanaf Junie 2021:

Partytjie Soos   van Junie 2021
     Demokratiese Party 14
     Republikeinse Party 80
     Vakatures 0
Totaal 94


Algemene verkiesing vir Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers Distrik 38 (2 setels)

Die posbekleër Dan Ruby en die posbekleër Larry Bellew het op 3 November 2020 die verkiesing gewen tydens die algemene verkiesing vir Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers Distrik 38.

Bekleërs is vet en onderstreep. Die resultate is gesertifiseer.  Bron

Republikeinse voorverkiesing vir Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers Distrik 38 (2 setels)

Die posbekleër Dan Ruby en die posbekleër Larry Bellew het op 9 Junie 2020 uit die Republikeinse voorverkiesing van die Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, distrik 38, gevorder.

Bekleërs is vet en onderstreep. Die resultate is gesertifiseer.  Bron

Verkiesings vir die Huis van Verteenwoordigers in Noord -Dakota het plaasgevind in 2016. Die primêre verkiesing het op 14 Junie 2016 plaasgevind, en die algemene verkiesing is gehou op 8 November 2016. Die sperdatum vir die indien van kandidate was 11 April 2016.

Die bekleër Larry Bellew en die posbekleër Dan Ruby verslaan Richard Rintoul en Susan Rintoul in die algemene verkiesing in die distrik 38 van Noord -Dakota. ΐ ] Α ]

Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, Distrik 38 Algemene Verkiesing, 2016
Partytjie Kandidaat Stem  % Stemme
     Republikein Larry Bellew Bekleër 36.91% 4,292
     Republikein Dan Ruby Bekleër 40.99% 4,767
     Demokraties Richard Rintoul 9.83% 1,143
     Demokraties Susan Rintoul 12.27% 1,427
Totale stemme 11,629
Bron: Staatssekretaris van Noord -Dakota

Richard Rintoul en Susan Rintoul was onbestrede in die Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, distrik 38, Demokratiese voorverkiesing. Β ] Γ ]
Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, District 38 Democratic Primary, 2016
Partytjie Kandidaat
     Demokraties Richard Rintoul
     Demokraties Susan Rintoul

Die posbekleër Larry Bellew en die posbekleër Dan Ruby was onbestrede in die Republikeinse voorverkiesing in die Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, distrik 38. Β ] Γ ]
Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, Distrik 38 Republikeinse Primêr, 2016
Partytjie Kandidaat
     Republikein Larry Bellew Bekleër
     Republikein Dan Ruby Bekleër

Bellew het deelgeneem aan die 2012 -verkiesing vir die distrik Noord -Dakota State House 38. Bellew en sy mede -hoof, Dan Ruby, het op 12 Junie onbestrede in die Republikeinse voorverkiesing deelgeneem. Hulle het Robert E. Kibler (D) en Mike Rose (D) in die algemene verkiesing verslaan, wat plaasgevind het op 6 November 2012. Δ ] Ε ]

Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, Distrik 38 Algemene Verkiesing, 2012
Partytjie Kandidaat Stem  % Stemme
     Republikein />Dan Ruby Bekleër 35.3% 3,947
     Republikein />Larry Bellew Bekleër 32.3% 3,613
     Demokraties Mike Rose 18% 2,009
     Demokraties Robert E. Kibler 14.4% 1,605
Totale stemme 11,174

Op 4 November 2008 het Bellew die verkiesing gewen deur die 2de uit 4 kandidate vir distrik 38 van die Huis van Verteenwoordigers in Noord -Dakota te eindig. Ζ ]

Noord -Dakota Huis van Verteenwoordigers, Distrik 38
Kandidate Stemme
/> Dan Ruby (R) 3,083
/> Larry Bellew (R) 2,903
Marilyn K Carlson (D-NPL) 2,298
Kurt D Smith (D-NPL) 2,163


Resultate van die Noord -Dakota -koukus, 3 Februarie 2004 - Geskiedenis

Dit is tans Di 22 Junie 2021 12:37

  • Welkom by North Dakota Preps! Onderwerpe Plasings Laaste plasing
  • Reëls en aankondigings
    Lees asseblief die reëls!
    Subforum:Aankondigings, terugvoer en voorstelle 63 308 deur Flip
    Ma 22 Maart 2021 19:36
  • Hoërskool Atletiek Onderwerpe Berigte Laaste plasing
  • Basketbal - Klas A
    Wat gaan aan in klas A -hoepels.
    Subforums:Seuns, meisies 1337 27347 deur WalkingStick
    Do 25 Maart 2021 6:16 uur
  • Basketbal - Klas B
    Die gons oor klas B.
    Subforums:Boys, Girls 3733 98087 van Sportsrube
    Do 17 Junie 2021 19:32
  • Sokker
    North Dakota High School Football
    Subforums:AAA, AA, A, 9 - Man, 6 - Man 3161 44953 deur vikingman
    Ma 07 Junie 2021 13:14
  • Bofbal
    HS en Legion bal in ND.
    Subforums:Klas A, Klas B 953 19838 deur Flip
    Vr 11 Junie 2021 12:10
  • Hokkie
    Alle spanne in ND
    Subforums:EDC, WDA, NDAHA, Girls hockey 662 11429 by Sportsrube
    Sat 20 Februarie 2021 22:08
  • Baan en veld
    A en B 272 4040 deur WalkingStick
    Wo 02 Junie 2021 12:02
  • Ander sportsoorte
    Alle ander belangrike sportsoorte en aktiwiteite.
    Subforums:Gholf, Sokker, Volleybal, Landloop, Stoei, Meisiesagtebal, Tennis, Swem 954 11086 deur vikingman
    Do 10 Junie 2021 13:14
  • Warm onderwerpe
    'N Plek vir alle ander onderwerpe wat verband hou met hoërskole in Noord -Dakota en atletiek. 178 5741 deur vikingman
    Ma 31 Mei 2021 23:26
  • North Dakota Legends of High School Atletiek
    Deel u verhale van die dorpe, spanne en spelers van die verlede.
    Subforums:Voetbal, ander sportsoorte 130 3207 deur sdunrud
    Sun 25 Apr 2021 20:39
  • Algemene besprekingsonderwerpe Plasings Laaste plasing
  • Oop onderwerpe - sport en ander dinge
    Praat hier oor die wêreld van sport. En ook 'n subforum om oor enigiets anders te praat.
    Subforum:speletjies, flieks, tv, plaaslike verhale 925 15696 deur classB4ever
    Vr 26 Februarie 2021 11:48
  • Universiteite en kolleges van Noord -Dakota
    Geen kletspraatjies word hier toegelaat nie. 268 4183 deur hockeynut
    Do 20 Mei 2021 09:12

Wie is aanlyn

In totaal is daar 52 gebruikers aanlyn :: 1 geregistreerde, 0 verborge en 51 gaste (gebaseer op gebruikers wat die afgelope 5 minute aktief was)
Die meeste gebruikers ooit aanlyn was 885 op Woensdag 30 Sep 2020 12:25

Geregistreerde gebruikers: Majestic-12 [Bot]

Statistiek

Totale plasings 249832 & bul Totale onderwerpe 13026 & bul Totale lede 6400 & bull Ons nuutste lid Vikes4life

Aktiwiteit die afgelope 24 uur

Nuwe plasings 0 & bull Nuwe onderwerpe 0 & bull Nuwe gebruikers 169 & bull 4 Gebruikers was die afgelope 24 uur aktief


16 Junie 2021

Meningspeilings wat na 28 Junie 2018, die datum waarop hierdie bladsy gepubliseer is, uitgevoer is, word gelys op die datum waarop FiveThirtyEight die meningspeilings wat voorheen uitgevoer is, gelys word, onder die laaste datum waarop die peiling in die veld was. Meningspeilings van ondernemings wat deur FiveThirtyEight verban is, word nie gewys nie. Meningspeilers wat nie binne drie weke na 'n verkiesing sedert 1998 'n peilingpeiling vrygestel het nie, het nie 'n punt nie en word as 'n C+ beskou deur die filter.

* Meningspeilings gemerk met 'n sterretjie is partydig meningspeilings. Partydigheid word bepaal deur wie die peiling borg, eerder as wie dit doen. Meningspeilings word as partydig beskou as hulle namens 'n kandidaat, party, veldtogkomitee of PAC, super PAC, 501 (c) (4), 501 (c) (5) of 501 (c) (6) organisasie gehou word wat 'n groot meerderheid van sy politieke aktiwiteite namens een politieke party uitvoer.

As die datums vir die opsporing van meningspeilings van dieselfde meningspeiling mekaar oorvleuel, word slegs die mees onlangse weergawe gewys.


2020 primêre verkiesings afgevaardigde

NBC News volg die aantal afgevaardigdes wat elke kandidaat in die Demokratiese en Republikeinse presidensiële wedrenne in 2020 gewen het. Elke party word beheer deur hul eie stel reëls, maar elke staat en gebied bied 'n sekere aantal beloofde afgevaardigdes op die spel, gebaseer op die uitslae van primêre stemaande en koukusse.

Die Demokratiese genomineerde sal deur afgevaardigdes gekies word by 'n byna heeltemal virtuele Demokratiese Nasionale Konvensie, wat te midde van die uitbraak van die coronavirus tot 17-20 Augustus in Milwaukee uitgestel is. Om die benoeming op die eerste stembrief te wen, moet 'n Demokratiese kandidaat steun van 'n meerderheid van die toegewyde afgevaardigdes ontvang - minstens 1,991 van die totale 3,979 toegewyde afgevaardigdes.

President Donald Trump is intussen 'n inwoner om die steun te werf van die meerderheid afgevaardigdes wat nodig is om die GOP-benoeming te wen tydens 'n afgeskaalde Republikeinse Nasionale Konvensie in Charlotte, Noord-Carolina, op 24-27 Augustus.

Gesondheidsorg rondom die pandemie het beide partye se planne vir hul byeenkomste beïnvloed, en Biden en Trump het planne aangekondig om die benoemings feitlik te aanvaar.


Ontplofbare groei

Dit is die derde aflewering in 'n reeks van vyf dele oor die geskiedenis van North Dakota, vervaardig deur Forum News Service en die North Dakota Newspaper Association Education Foundation. Die reeks ondersoek wat Noord-Dakota gemaak het tot wat dit vandag is: 'n Dieprooi GOP-vesting met sosialistiese instellings-die een voet stewig in olie geplant en die ander landbou. Die hedendaagse aflewering ondersoek die Koue Oorlog, wat die ekonomie van die staat verander het en dit 'n militêre knypspeld gemaak het.

Robert Branting hou toesig oor die historiese kernraketlanseerplek naby Cooperstown, ND. Hy wys daarop dat Noord-Dakota, met die aanvang van die Koue Oorlog, perfek gereed was vir afsny- en bomwerpers-eskaders wat vinnig in die gespanne, oor-die-pool-kernstryd kon vlieg die USSR.

Die geleentheid vir die staat - en vir individuele gemeenskappe - was groot. 'N Nuwe basis beteken miljarde dollars vir plaaslike ekonomieë in die komende dekades, en in die na-oorlogse era was daar 'n hewige mededinging om die guns van die weermag. Grand Forks en Minot het gewen deur groot stukke grond te koop en dit as skenkings te bied, herinner Mills, tot groot ergernis van hul mededingers in Fargo, Bismarck, Devils Lake en elders ('Ek het 'n paar briewe ontvang van byna elke stad in Noord -Dakota, ”het senior Milton Young, RN.D., aan 'n kieser geskryf).

Die basisse by Grand Forks en Minot, wat in die vyftigerjare gestig is, het in die daaropvolgende dekades gegroei tot die vegters en bomwerpers wat so 'n integrale deel van die nasionale verdediging was. Die landskap van Noord -Dakota het ook gegroei met kernmissielplekke.

En, soos verwag, militêre beleggings was 'n goeie voorsprong in Noord -Dakota - nêrens duideliker as op Minot en Grand Forks se lugmagbase nie. In beide provinsies het die bevolking tussen 1950 en 1970 toegeneem: met 55% in Grand Forks County en 68% in Ward County. Intussen het die res van die staat 'n daling van 3% in sy bevolking beleef.

Branting het gesê dat as die lugbase nie was nie, Grand Forks en Minot merkwaardig anders sou gewees het vir die gemiste belegging. Grand Forks, die tuiste van die Universiteit van Noord -Dakota, het moontlik steeds 'n groter rol in die staat - maar dit is waarskynlik alles.

'Dit sou nie die gemeenskappe wees wat hulle vandag is nie - veral Minot,' het hy gesê.

Die gevolg was 'n hervormde staat, met groter stedelike sentra langs snelweg 2. In plaas daarvan dat Bismarck en Fargo die stedelike lewe van Noord -Dakota oorheers, het Minot en Grand Forks twee van die belangrikste stede in die staat geword.


Resultate van die Noord -Dakota -koukus, 3 Februarie 2004 - Geskiedenis

Stockton English Springer Spaniel Training Club - 3 Maart - Oop

Cocker Club of America - 8 April - Oop
Cocker Club of America - 9 April - Oop

Central Wisconsin Sporting Spaniel Club - 22 April - Oop/Amateur
Central Wisconsin Sporting Spaniel Club - 23 April - Oop/Amateur

Herfs proewe:

2
Hondenaam Shogun's Skeeter Eater (Skeeter)
Eienaar Mary Lou Dunn en Joe DeMarkis
Die werklike hanteerder Joe DeMarkis

3
Hondenaam Royal Miss Maggie (Maggie)
Eienaar Ben Martin
Werklike Hanteerder Ben Martin

4
Hondenaam Fallen Wing's Hillcountry Hopper SH (Hopper)
Eienaar Chad Leonard
Die werklike hanteerder Kim Wiley

Sondag 8 Oktober 2017 - Oop spel

1
Hondenaam Shogun's Tater Bug (Tolo)
Eienaar Jean-Marie Tate
Werklike hanteerder Mike Ludwig

2
Hondenaam FC Moreven Brunie (Brunie)
Eienaar John Storkerson
Die werklike verwerker Ted McCue

3
Hond Naam Tirbracken Tighe (Tighe)
Eienaar Ruth Heston
Die werklike hanteerder Joe DeMarkis

4
Hond Naam Rosebriars Little Rumble (Winnie)
Eienaar Linda McCue
Die werklike verwerker Ted McCue

1
Hondenaam Columbia Gyp (Gyp)
Eienaar Bob Miles
Werklike Hanteerder Ben Martin

2
Hond Naam Flint Hill Rocket (Rocket)
Eienaar Juliana Mertor
Werklike Hanteerder Ted McCu e


Fox Valley English Cocker Spaniel Club 6 OKTOBER 2017
OOP. 22 BEGINNERS
1ste KIZZY/MURRAY
2de GEMER/GEE
3de PEGGY/GEEWE
4de TRIXIE/MURRAY
GUNS GINGER

AMATEUR 12 STARTERS
1ste KATO/HORAK
2de KATOEN/SCHROEDER
3de CHURRO/BRITTON
4de BREEZE/HORAK
GUNS JOHNNY

HONDJIE 5 BEGINNERS
1ste FLOYD/ZULEGER
2de TAPPY/RODOCK
3de TOD/GEE
4de GYPSY/MURRA Y

7 OKTOBER 2017
OOP 28 BEGINNERS
1ste NOUCH/MURRAY
2de WINNIE/MURRAY
3de CARLOS/MOMMAERTS
4de GEMER/GEE
GUNS CARLOS

HONDJIE 5 BEGINNERS
1ste TOD/GEE
2de MATTIE/MAYER
3de GYPSY/MURRAY
4de FLOYD/ZULEGER

8 OKTOBER 2017
AMATEUR 19 STARTERS
1ste KATO/HORAK
2de CARLOS/MOMMAERTS
3de CHURRO/BRITTON
4de KATOEN/SCHRORDER
GUNS CHURRO

Door County Sporting Spaniels
ECSCA DOOR COUNTY SPORTING SPANIELS SEPTEMBER, 30 2017
OOP
1ste Jethro H/O: Josnndies
2de Johnny H/O: Schroeder
3de Rose H: Ness
4de Murphy O/H: Rodock
GUNS: Johnny

AMATEUR
1ste trom O/H: Benson
2de Carlos O/H: Mommaerts
3de Zach O/H: Rodock
4de Cada O/H: Dartt
GUNS: Cada

1 OKTOBER 2017
OOP
1ste Blondie O/H: Nelson
2de sleepboot H: Ness
3de Bakken O/H: Lovette
4de Rose H: Ness
GUNS: Bakken

AMATEUR
1ste Winchester O/H: Dahlk
2de Cada O/H: Dartt
3de Lola O/H: Steele
4de Carlos O/H: Mommaerts
GUNS: Cada

Patriot Sporting Spaniel
Maak Cocker-veldproef vir alle ouderdomme oop
23 September 2017

1ste Trendsetters Super Sue
Eienaars: Jim en Sheryl Mayo
Hanteerder: Jim of Sheryl Mayo

2de FC AFC Trendsetters Mnr. Biggs MH
Eienaars: Jim en Sheryl Mayo
Hanteerder: Jim of Sheryl Mayo

3de Moreven Brunie
Eienaar: John Storkerson
Hanteerder: Ted McCue

4de windfluitjie laaste kans
Eienaar: Thomas Calabrese
Hanteerder: Thomas Calabrese

Patriot Sporting Spaniel Club
Plasings maak Cocker-veldproef vir alle ouderdomme oop
24 September 2017

1ste FC Rise And Shine
Eienaar: Peter Rizzo
Hanteerder: Peter Rizzo

2de Moreven Brunie
Eienaar: John Storkerson
Hanteerder: Ted McCue

3de FC Tudorbriar Rose
Eienaar: Julianna Merton
Hanteerder: Ted McCue

4de Rosebriars Little Rumble
Eienaar: Ted & Linda McCue
Hanteerder: Ted McCue


Cocker Spaniel Jagliefhebbers
Vrydag, 15 September 2017 - Oop plasings
1ste plek Winchester Dahlk
2de plek Ginger Givens
3de plek Tighe DeMarkis
4de plek Roxie Schwartz
Guns Gunnar Schwartz

Hondjie
1ste plek Mattie Meyer
2de plek Tod Givens
3de plek Clay Schwartz
4de Karlee Schwartz

Saterdag, 16 September 2017 - Oop plasings
1ste plek Ginger Givens
2de plek Cada Dartt

Nuwe FC
3de plek Cody Lucas
4de plek Winchester Dahlk
Guns Ginger Givens

Hondjie
1ste plek Mattie Meyer
2de Tod Givens
3de Tappy Rodock
4de Klei Schwartz

Sondag 17 September 2017 - Amateurplasings
1ste Aya Worsham

Nuwe AFC
2de Duffey Schwartz

gewere
3de Carlos Mommaerts
4de Rocky Horak

Sentraal Wisconsin Sporting Spaniel Club
Saterdag, 9 September 2017 - Open All -Age
1ste Quinn O: Gwen Lappin H: Morgan Haglin
2de Lenny O: Josh Blaisdell H: Morgan Haglin
3de Gunner H: Jeff Schwartz
4de Briar O/H: Ray Takmajian

Saterdag 9 September 2017 Amateur-ouderdom
1st Duffy - O: L.Sussens/J.Schwartz H: Jaelee Schwartz
2de Blondie O/H: Chuck Nelson
3de Carlos O/H: Paul Mommearts
4de Aya O/H: Joe Worsham

Sondag 10 September 2017 - Oop alle ouderdomme
1ste Lenny O: Josh Blaisdell H: Morgan Haglin
2de Roxy H: Jeff Schwartz
3de Ginger O: Scott Fitgerald H: Jason Givens
4de rook O: Kevin Gadde H: Morgan Haglin

Sundat, 10 September 2017 - Puppy Stake
1ste Mattie O/H: Jerry Meyer
2de Tod H: Jason Givens
3de klei H: Jeff Schwartz

North Dakota Sporting Spaniel Club - 16 - 17 September 2017
Saterdag, 16 September 2017, oop vir alle ouderdomme
1ste - Warubaer se Yuba Diamond Babaghanoush O: Joseph Samaha H: Dan Murray
2de - Yuba Treasure Crown Jewel O: Bob Harris III H: Dan Murray
3de - Absolute's Tricky Dilemma O: Russ Pool H: Dan Murray
4de - NFC FC Absolute's Whinnie O: Jim Leiferman H: Dan Murray

Amateur All-Age Sondag, 17 September 2017
1ste - Quailmoor Qarth SH JH WDX O: Cheryl Dooley H: Cheryl Dooley
2de - Absolute's Zoey Belle Rocket Dog O: John Alstad H: Michelle Alstad
3de - FC Mittens On The Prairie O: Rodney Beck H: Rodney Beck
4de - Metro's Blowing Smoke O: Kevin Gaddie H: Kevin Gaddie

Cascade English Cocker Spaniel Fanciers - 8 - 10 September 2017
Vrydag 8 September 2017 - Amateur vir alle ouderdomme
1ste FC Quailmoor Queen MH Bee
Eienaar: W.R. & Tawney Crawford
Hanteerder: Tawney Crawford
2de Skalkaho se Fiery Brown Dash
Eienaar/Hanteerder: Olivia Steele-Mortimer
3de Quailmoor Qarth JH Vin
Eienaar/Hanteerder: Cheryl Dooley
4de Countryways Gold SH RA WDX DN CGC Woody *Nuwe NACC -kwalifikasie *
Eienaar/Hanteerder: Robyn Baumann
Gun's Quailmoor Qarth JH Vin
Eienaar/Hanteerder: Cheryl Dooley

Saterdag 9 September 2017 - oop vir alle ouderdomme
1ste FC AFC Yankee Creeks Island Espresso Joe
Eienaar (s): Alfred en Barbara Defalco
Hanteerder: Barbara Defalco
2de Skalkaho se Fiery Brown Dash
Eienaar/Hanteerder: Olivia Steele-Mortimer
3de Abitt van Texas Beans Beans
Eienaar/Hanteerder: Casey Butz
4de Qualimoor Quilt Pin
Eienaar (s): Bob en Tawney Crawford
Hanteerder: Tawney Crawford
Gun se Leawyn Laseo Duke
Eienaar/Hanteerder: Rick Kemman

Sondag 10 September 2017 - oop vir alle ouderdomme
1ste Qualimoor Quilt Pin
Eienaar (s): Bob en Tawney Crawford
Hanteerder: Tawney Crawford
2de Nie 4 Abitt Ned
Eienaar/Hanteerder: Casey Butz
3rd Absolute's Strike It Rich MH Bakken
Eienaar (s): Jackie Lovette en Stacy Brown
Hanteerder: Jackie Lovette
4de Skalkaho se vurige bruin streep
Eienaar/Hanteerder: Olivia Steele-Mortimer
Gun's Not 4 Abitt Ned
Eienaar/Hanteerder: Casey Butz

Saterdag 9 September 2017 - Puppy
1ste Skalkaho se absoluut fantastiese patsy
Eienaar/Hanteerder: Olivia Steele-Mortimer

Sondag 10 September 2017 - Puppy
Eerste Skalkaho se absoluut fantastiese patsy
Eienaar/Hanteerder: Olivia Steele-Mortimer

Maine Spaniel Field Trial Club - 9 - 10 September 2017
SATERDAG - 9 September
Open 1ste Tamarack Chocolate Chippie SH JH Chip 18/01/2013 O/H: Brice Guile
Open 2de Rosebriars Little Rumble Winnie 23/03/2016 O: Linda McCue H: Ted McCue
Open derde FC Moreven Brunie Brunie 20/12/2013 O: John Storkerson H: Ted McCue
Maak 4de Skalkaho se Black Gnat Winnie oop 3/24/2012 O: Olivia Steele-Mortimer H: David Williams
Open Gunner's Award Clarburgh Ben Max 8/10/2012 O/H: Patrick Keliher

SONDAG - 10 September
Open 1st (NEW FC) Trendsetters Super Sue Sue 26/04/2010 O: Sheryl Mayo H: James Mayo
Maak 2de Thorn Apple Breeze Bree oop 14-4-2013 O/H: Chris Gudrow
Maak derde Tirbracken's Bounce SH oop, JH Bounce 13/09/2012 O/H: Sally Follansbee
Open 4de Clarburgh Ben Max 8/10/2012 O/H: Patrick Keliher
Open Gunner's Award FC Talefeathers Finnigan's Rainbo MH Finn 4/12/2009 O/H: David Giampetruzzi

Puppy 1st Flint Hill Rocket Rocket 19/10/2016 O: Juliana Merton H: Ted McCue

Minnesota Hunting Spaniel Assoc. - 5-7 Mei 2017

1ste AFC Fallen Wings Murph The Protector -
Eienaars - Stephen & amp; Karen Rodock
Hanteerder - Stephen Rodock

2de Corazon Chyknell Oak Ziva
Eienaar - A.R. Ginn
Hanteerder - Tom Ness

3de Rock riviere Modderige pootjies van Gus en amp Gable
Eienaar - Todd Mayer
Hanteerder - Jerry Mayer

4de NFC FC Absolute's Whinnie
Eienaar - Jim Leiferman
Hanteerder - Dan Murray

Guns Award - Corazon Chyknell Oak Ziva

1ste Corazon Chyknell Tiptop Texas Rose
Eienaar - A.R. Ginn
Hanteerder - Tom Ness

2de Fallen Wing's Hillcountry Hopper
Eienaar - Chad Leonard
Hanteerder - Kim Wiley

3de AFC Fallen Wings Murph The Protector
Eienaars - Stephen & amp; Karen Rodock
Hanteerder - Stephen Rodock

4de Sheridan Prairie Sunrise
Eienaars - Jon en Summer Hunke
Hanteerder - Jon Hunke

1ste Sheridan Prairie Sunrise
Eienaars - Jon en Summer Hunke
Hanteerder - Jon Hunke

2de FC Fallen Wings Loza van Stonewalker SH
Eienaars - Kim & amp; Bethann Wiley
Hanteerder - Bethann Wiley

3de Shoguns aangepas langs mekaar SH WDX
Eienaar / Hanteerder - Joe Worsham

4de Salem Farm se Lucy
Eienaar / Hanteerder - Josh Blaisdell

Guns Award - Sheridan Prairie Sunrise

Wateree Spaniel Club -uitslae 30 April 2017

Oop:
1ste Kim Parkman, Talefeathers Pocotaligo Easter Sundy, (Rise), (FC TITLE MET HIERDIE WEN BESTAAN)
2de hanteer deur Ted McCue, besit deur Linda McCue, Rosebriars Little Rumble, (Winnie)
3de hanteer deur Joe Demarkis, besit deur Ruth Heston, Tirbracken Tighe JH, (Tighe)
4de hanteer deur Ted McCue, in besit van John Storkerson, FC Moreven Brunie, (Brunie)

Amateur
1ste Joe Worsham, Shoguns Custom Side By Side SH WDX, (Aya)
2de Bruce Durham, Fallen Wings Ichi MHA, (Ichi)

Hondjie
1ste Jason Saunders, Tucker
2de Mike Ludwig, MoPa
3de, hanteer deur Billy Saunders, in besit van Bill Alcorn
North Dakota Sporting Spaniel Association ECS FT Results 28 - 29 April 2017

Vrydag 28/04/2017 OOP
26 honde ingeskryf/ 25 honde gehardloop
Honde – Eienaar – Hanteerder

1ste Warrener se Tullinadaly Vicky Thomas Paul McGagh
2de Oahe Sophia Tom Ness Timothy Brosz
3de FC AFC Shogun se mahonie Dunn JH Samantha Griffin Samantha Griffin
4de Corazon Chyknell Tiptop Texas Rose AR Ginn Tom Ness

Saterdag 29/04/2017 OOP
30 honde ingeskryf/ 29 honde gehardloop
Honde – Eienaar – Hanteerder

1st Quailmoor Qarth JH WDX Cheryl Dooley Cheryl Dooley
2de Paonia Willows van Oahe Robin Putnam Robin Putnam
3de NFC FC Aikane Hokulani John M Bishop en Susan Takemoto John Bishop
4de AFC Sheridan Prairie Sunrise Jon Hunke Jon Hunke

Sondag 30/04/2017 AMATEUR
21 Honde ingeskryf/ 19 Honde gehardloop
Honde – Eienaar – Hanteerder

1ste AFC Sheridan Prairie Sunrise Jon Hunke Jon Hunke
2de Ballymena's Bold Bodhran Nelson (Buzz) Benson Buzz Benson
3de FC El Corazon De Tejas Nelson (Buzz) Benson Buzz Benson
4de FC AFC Shogun se mahonie Dunn JH Samantha Griffin Samantha Griffin

Saterdag 29/04/2017 PUPPY
2 honde ingeskryf/ 2 honde gehardloop
Eienaar van honde - Hanteerder


Iowa Springer Spaniel Club - 8 en 9 April 2017

1ste Shogun's Hunting Start Winchester
Eienaars - Vickie Dahlk, Mary Lou Dunn, Joe DeMarkis
Hanteerder - Vicky Dahlk

2de Lock Ridge Aikane Kona
Eienaar/Hanteerder - Jon Bishop

3de NFC FC Absolute's Whinnie
Eienaar - Jim Leiferman
Hanteerder - Dan Murray

4de Columbia's Field of Dreams
Eienaar/Hanteerder - Daniel Wright

1ste Parsaonage se onvermydelike Juggernaut
Eienaar/Hanteerder - Jordan Horak

2de Lock Ridge Aikane Kona
Eienaar/Hanteerder - Jon Bishop

3de Warrener's Sky Lark
Eienaar/Hanteerder - Jordan Horak

4de Shogun's Hunting Start Winchester
Eienaars - Vickie Dahlk, Mary Lou Dunn, Joe DeMarkis
Hanteerder - Vicky Dahlk


Fox Valley English Cocker Spaniel Club - 31 Maart, 1 April & 2, 2017

1ste Prairie Marsh Lizzy Engelse Cocker Spaniel L Hansen
2nd Fallen Wings Running In The Red Of Dbltap Engelse Cocker Spaniel P Mommaerts
3rd Fallen Wing's Teachers Pet English Cocker Spaniel R Schroeder/M Schroeder
4de FC Juggernaut Rockin 'The Field MH Engelse Cocker Spaniel J Horak/J Horak

1ste FC Greengable Wavecrest Legends Tribute CGC Engelse Cocker Spaniel L Suesens/J Schwartz
2de Prairie Marsh Lizzy Engelse Cocker Spaniel L Hansen
3rd Fallen Wings Murph The Protector English Cocker Spaniel S Rodock/K Rodock

1ste NFC FC Warrener's Chuck-Will'S-Widow MH Engelse Cocker Spaniel D Strohl
2de FC Juggernaut Rockin 'the Field MH Engelse Cocker Spaniel Jordan Horak
3de Stonewalker Sumac Samantha Engelse Cocker Spaniel B Wiley/K Wiley
4de FC Dbltaps Carlitos Marron Engelse Cocker Spaniel P Mommaerts

Hondjie
1ste Warrener's Sky Lark Engelse Cocker Spaniel J Horak
2de Ryobi Jazzidancer Engelse Cocker Spaniel W Rosenberg
3de Coals Creek Vrolike verkenner Engelse Cocker Spaniel J Saunders

1st Fallen Wings Murph The Protector English Cocker Spaniel S Rodock/K Rodock
2de Saracen Pistol Pete MHA Engelse Cocker Spaniel R Deihl/S Sarracino-Deihl
3rd Fallen Wing's Teachers Pet English Cocker Spaniel R Schroeder/M Schroeder
4de Prairie Marsh Lizzy Engelse Cocker Spaniel L Hansen

Lewis en Clark Spaniel Club - 1 April & 2 April 2017 - Oop
Beoordelaars was Casey Butz en Terry Oliver

1st and Gun's - Lilith, Byron Swanson
2de - Besem, Olivia Steele -Mortimer
3de - Gable, Cheryl Dooley
4de - Bridget, Jackie Juniker -Pitts

2 April 2017 - Oop
23 Voorgeregte

1st and Gun's - Dash, Olivia Steele -Mortimer
2de - Pin, Tawny Crawford
3de - Ruby, Robert Griffin
4de - Jefferson, Dominique Savoie



Northern Colorado Springer Club, 9 en 10 Maart 2017

Northern Colorado Springer Club, 9 Maart - Oop

1ste Kirby Mtn Bootswain Bridget SH Engelse Cocker Spaniel J Juniker-Pitts
2de NFC FC Aikane Hokulani Engelse Cocker Spaniel J Bishop/S Takemoto (3 punte)
3de Smilin 'Yukon Jack MH Engelse Cocker Spaniel W Pfaff/M Pfaff (2 punte)
4de Oahe Finnegan Engelse Cocker Spaniel G Tate

Northern Colorado Springer Club, 10 Maart - Oop

1ste Oahe Finnegan Engelse Cocker Spaniel G Tate
2de Corazon Chyknell Tiptop Texas Rose English Cocker Spaniel A Ginn (3 punte)
3rd Rivers Edge SH English Cocker Spaniel T MOWDER (2 punte)
4de Oahe Sophia Engelse Cocker Spaniel T Ness/R Putnam

Cocker Club of America - 8 en 9 April 2017

Resultate OOP 8 April 2017 Daar het 15 honde ingeskryf

EERSTE PLEK
FC Moreven Brunie Noem naam-Brunie
Eienaar-John Storkerson-545 Steele Rd., New Hartford, CT 06057
Hanteerder-Ted McCue

TWEEDE PLEK
Redbush Meadow Heuningbroodjies Noem naam-Bunzee
Eienaar-Michael Ludwig-1114 Meadowlane, Grand Island, NY 14072
Hanteerder-Michael Ludwig

DERDE PLEK
FC Triple Ridge se Golden Boy -oproepnaam -Sonnig
Eienaar-Ralph Botti 85 Millbrook Rd., Blairstown, NJ 07825
Hanteerder-Ralph Botti


VIERDE PLEK
FC Hawthorn se fluweel noem-Ricki
Eienaar-Fred Bradley Hawthorne Kennel, Box 537, Copake, NY 12516
Hanteerder-Julie Kinley
Nuwe NCC Qualifier ************

Gun's Award- FC Moreven Brunie Noem-Brunie
Eienaar-John Storkerson 545 Steele Rd, New Hartford, CT 06057
Hanteerder-Ted McCue

Resultate AMATEUR 8 April 2017 Daar is 10 honde ingeskryf

EERSTE
FC Tudorbriar Rose Roepnaam-Rose
Eienaar-Julianna Merton P.O. Box 87, Pottersville, NJ 07979
Hanteerder-Willamina Merton
Nuwe NCC Qualifier ***********

TWEEDE
FC Rise and Shine Roep Name-Shine
Eienaar-Pete Rizzo 20 Crestview Dr., Tomkins Cove, NY. 10986
Hanteerder-Pete Rizzo
Nuwe NCC Qualifer **********
DERDE
FC AFC Shogun's Mahogany Dunn JH Call Name-Oliver
Eienaar-Samantha en Kurt Griffin 124 W. 3rd Ave, Conshohocken, PA 19428
Hanteerder-Samantha Griffin

VIERDE
Hawthornes se PAR vir die kursus Call Name-Bailey
Eienaar-Albert en April Viotti 245 Route 210, Stony Point, NY 10980
Hanteerder-Albert Viotti
Nuwe NCC Qualifer **************

Gun's Award-FC Tudorbriar Rose Noem Roos
Eienaar-Julianna Merton P.O. Box-87, Pottersville, NJ 07979
Hanteerder-Willamina Merton



English Cocker Spaniel Club of America-4-5-6 Februarie 2017

SATERDAG, 4 Februarie, 2017 OOP

1st Whispering Jesse van Terrybrook Jesse
SR87150801 1ste plek – Sat. 4 Februarie Nuwe kwalifikasie
F 8/3/2014
Vader: FC Oak Alley Peregrine
Dam: FC Darcy van Terrybrook
Teler (s): Walt Leytham
Eienaar (s): Walt Leytham
Hanteerder: Walt Leytham


2de Columbia's Field of Dreams Daisy
SR80438705 2de Sater. 4 Februarie Nuwe kwalifikasie
F 11/10/2013
Vader: LC Hammer Spitfire
Dam: Columbia's Macey
Teler (s): Harry R Blaine & Deborah A Karlovec
Eienaar (s): Daniel Wright
Hanteerder: Daniel Wright

3de Tirbracken Tighe Tighe
SR83874406 3de plek-Sat. 4 Feb Nuwe kwalifikasie
M 13/07/2014
Vader: FC Tudorbriar Moonarrow
Dam: Winridges Irish Mist
Teler (s): Hans en Darla Schumacher
Eienaar (s): Ruth Heston
Hanteerder: Joe Demarkis


4de Moreven Brunie Brunie
SR81462701 4de plek – Sat. 4 Februarie
F 1/20/2013
Vader: FC Ballyduff Coal
Dam: Leannacroc Rumble
Teler (s): John Storkerson
Eienaar (s): John Storkerson
Hanteerder: Ted McCue


SONDAG, 5 Februarie, 2017 OOP

1ste Tirbracken Tighe Tighe
SR83874406 1ste plek – Sun. 5 Februarie
M 13/07/2014
Vader: FC Tudorbriar Moonarrow
Dam: Winridges Irish Mist
Teler (s): Hans en Darla Schumacher
Eienaar (s): Ruth Heston
Hanteerder: Joe Demarkis

2de FC Tudorbriar Rose Brown Rose
SR78977701 2de plek – Sun. 5 Februarie
F 21/05/2011
Vader: Mallowdale Gun
Dam: Bishwell -spoel
Teler (s): Josie Tudor
Eienaar (s): Julianna Merton
Hanteerder: Ted McCue


3de Tate Featheres Pocotaligo Paassondag MHA Rise
SR56004302 3de plek – Sun 5 Februarie.
F 4/12/2009
Vader: FC Cidwr Smokey Brandy
Dam: FC Wind Whistle Sun Feather MH
Teler (s): Cary Haupt en Barbara Haupt
Eienaar (s): Kim Parkman
Hanteerder: Kim Parkman

Saterdag 4 Februarie 2017 AMATUER

1ste Shogun se mahonie Dunn Oliver
SR80254203 1ste plek- Sater. 4 Februarie
M 22/09/2013
Vader: FC Shogun se The Beat Goes On MHA
Dam: Windridge's Up and Flying MHA
Teler (s): Mary Lou Dunn en Joe Demarkis
Eienaar (s): Kurt en Samantha Griffin
Hanteerder: Samantha Griffin


2nd Dbtap's Three Hour Tour Maryann
SR84547602 2de plek- Sater. 4 Februarie (New Qualifier Amatuer)
F 18/08/2014
Vader: Fallen Wings hardloop in die rooi van Dbltap
Dam: Nohea bedoel om 'n DBLTAP te wees
Teler (s): Paul Mommaerts & amp. Danae Steele
Eienaar (s): Dawn Schuster
Hanteerder: Dawn Schuster


3de Winridge's Up and Flying MHA Reba
SR56870301 3de plek- Sater. 4 Februarie
F 5/4/2009
Vader: FC Corazon Beau
Dam: FC Warrener's Green Kingfisher MH
Teler (s): Dennis Joannides
Eienaar (s): Mary Lou Dunn en Joe Demarkis
Hanteerder: Mary Lou Dunn

4de Dakota se Lake Tapps Sun Dakota
SR79305601 4de plek- Sater. 4 Februarie
M 8/2/2013
Vader: Mallowdale Teddy
Dam: Oahe's English Belle
Teler (s): Rebecca Lucia, Aaron Olson
Eienaar (s): Alexandra Ludden Roberts
Hanteerder: Scott Mason


Maandag, 6 Februarie 2017 - Amatuer

1ste Shogun se mahonie Dunn Oliver
SR80254203 1ste plek – Ma. 6 Februarie
M 22/09/2013
Vader: The Beat Goes On MHA van FC Shogun
Dam: Windridge's Up and Flying MHA
Teler (s): Mary Lou Dunn en Joe Demarkis
Eienaar (s): Kurt en Samantha Griffin
Hanteerder: Samantha Griffin

2de Columbia's Field of Dreams Daisy
SR80438705 2de plek Ma. 6. Feb. Nuwe Qualifier Amatuer
F 11/10/2013
Vader: LC Hammer Spitfire
Dam: Columbia's Macey
Teler (s): Harry R Blaine & Deborah A Karlovec
Eienaar (s): Daniel Wright
Hanteerder: Daniel Wright

3de Shogun's Hunting Star Winchester SH Winchester
SR80254205 3de plek Ma. 6 Februarie (nuwe Qualifer Amatuer)
M 22/09/2013
Vader: The Beat Goes On MHA van FC Shogun
Dam: Windridge's Up and Flying MHA
Teler (s): Mary Lou Dunn en Joe Demarkis
Eienaar (s): Vickie Dahlk/Mary Lou Dunn/Joe Demarkis
Hanteerder: Ron Dahlk of Vickie Dahlk


4de FC Darcy van Terrybrook Darcy
SR4697201 4de plek Ma. 6 Feb
F 1/1/2008
Vader: Shelmar Murf van Terrybrook
Dam: Shelmar's Texas Belle
Teler (s): Walt Leytham
Eienaar (s): Walt Leytham
Hanteerder: Walt Leytham

Hall of Fame Cocker Field Trials, LaGrange, TN - 9 en 10 Februarie


09 Februarie 2017 Hall of Fame Cocker -verhoor
Maak oop
1 Kermit/Barnes
2 Quinn/Haglin
3 Skyn/Rizzo
4 Johnny/Schroeder
Gewere: Kermit

Amateur
1 Oliver/Samatha Griffin
2 Dakota/Mason
3 Kaïro/Strohl
4 Kans/Calabrese
Gewere: Kaïro

10 Februarie 2017
Maak oop
1 Johnny/Schroeder
2 Kermit/Barnes
3 Styg/Parkman
4 Skyn/Rizzo
CM: Kaïro/Strohl
Gewere: Kermit

Amateur
1 Bueller/Schroeder
2 Oliver/Griffin
3 Dakota/Mason
4 geen plasing nie
Gewere: Oliver

Uitslae oor die veldtoets van Cal Sporting Spaniel - vir 25 en 26 Februarie in Hesperia, Kalifornië

1ste plek - gewel #4 Besit en hanteer deur Cheryl Dooley
2de plek Sizzle # 16 Besit deur Michael Delaney, hanteer deur Paul McGagh
3de plek Woody # 1 Besit deur Renee en Skip Shannon, hanteer deur Renee Shannon
4de plek Dallas #8 Besit deur John Hollingsworth, hanteer deur Paul McGagh

1ste plek Kase #14 Besit deur Donna en Ron Hall, hanteer deur Paul McGagh
2de plek Ty #8 Besit deur Donna en Ron Hall, behartig deur Paul McGagh
3de plek gewel #13 Besit en hanteer y Cheryl Dooley
4de plek Sizzle # 2 Besit deur Michael Delaney, hanteer deur Paul McGagh

Gun ’s -toekenning vir beste algehele hond vir die tweedaagse geleentheid:

Karma in besit van Vicky Thomas en bestuur deur Vicky Thomas en Paul McGagh

1ste plek:
Hond #7, FC Warrener & #8217s Common Nighthawk, Ty
Eienaar: Ron en Donna Hall
Hanteerder: Paul McGagh

2de plek:
Hond #11, FC Lockridge Warrener & #8217s Shiva, Shiva
Eienaar: Vicky Thomas
Hanteerder: Paul McGagh

3de plek:
Hond #1, FC Winridge & #8217s Fire Storm, Sizzle
Eienaar: Michael Delaney
Hanteerder: Michael Delaney

4de plek:
Hond #4, Kirby Mtn Boatswain Bridget SH, Bridget
Eienaar: Jackie Juniker-Pitts
Hanteerder: Jackie Juniker-Pitts

Terug na bo

ECSCA Waller, TX-Vrydag, 17-18-19 Februarie, 2017

ECSCA Waller, TX - Saterdag, 17 Februarie 2017
Stake oop
1st Piasa Rumor Has It of Stonewalker "Rumor" O: Kim en Bethann Wiley H: Kim Wiley
2de Ballymenas Bold Bodhran "Drum" O: Nelson Benson H: Tom Ness
3de FC AFC Corazon Chyknell Whisk Nicky "Nicky" O/H: Steve Collins
4de Paonia Willows van Oahe "Willow" O/H: Robin Putnam
Guns -toekenning: "Gerugte" - Kim Wiley

ECSCA Waller, TX - Saterdag, 18 Februarie 2017
Stake oop
1ste Oahe Finnegan "Finn" O: George en Kay Tate H: Tom Ness
2de FC AFC Corazon Chyknell Whisk Nicky "Nicky" O/H: Steve Collins
3de Trochry Sweet Stiles "Kenny" O: Tom Ness H: Robin Putnam
4de Ballymenas Bold Bodhran "Drum" O: Nelson Benson H: Tom Ness
Guns - "Ringo" - A.R. Ginn

Puppy Stake
1st Fallen Wings Hillcountry Hopper" Hopper" O: Chad Lenord H: Steve Kane
2nd Stonewalker Big Sky Madison "Madi" O: Kim and Bethann Wiley H: Bethann Wiley

ECSCA Waller, TX - Sunday, Feb. 19, 2017
Amateur Stake
1st FC AFC Corazon Chyknell Whissk Nicky "Nicky" O/H: Steve Collins
2nd FC Stonewalker Cedric "Cedric" O: Kim and Bethann Wiley H: Bethann Wiley
3rd Corazon Chyknell Tiptop Rose "Rose" O/H: A.R. Ginn
4th Tiptop Chyknell Raven "Raven" O/H: Steve Collins

Stockton English Springer Spaniel Training Club - February 9 & 10, 2017

Feb. 9th Open All Age Cocker Spaniel:
1st - FC Winridge's Fire Storm (Sizzle), Handler: Mike Delaney
2nd - FC/AFC Quailmoor Quite Right MH (True), Handler: Tawney Crawford
3rd - Quailmoor Quilt (Pin), Handler: Tawney Crawford
4th - none
Gunners Award: FC/AFC Quailmoor Quite Right MH (True), Handler: Tawney Crawford

Feb. 10th Open All Age Cocker Spaniel:
1st - Kirby Mtn Boatswain Bridget SH (Bridget), Handler: Jackie Juniker-Pitts
2nd - Warrener's Tullinadaly (Tully), Handler: Mike Delaney
3rd - Quailmoor Quilt (Pin), Handler: Tawney Crawford
4th - FC/AFC Quailmoor Quite Right MH (True), Handler: Tawney Crawford
Gunners Award: Warrener's Tullinadaly (Tully), Handler: Mike Delaney


Voetnote

55 For a discussion of surrogate representation using modern examples, see Jane Mansbridge, “Should Blacks Represent Blacks and Women Represent Women? A Contingent ‘Yes,’ ” Journal of Politics 61 (1999): 628–657.

56 Kongresrekord, House, 55th Cong., 2nd sess. (22 April 1898): 4194.

57 Charles Stewart III, “Committee Hierarchies in the Modernizing House, 1875–1947,” American Journal of Political Science 36 (1992): 845–846. Cheatham was ranked fifth out of six minority members of the Agriculture Committee in the 52nd Congress (1891–1893) White was ranked last out of 11 majority members on the Agriculture Committee in the 55th Congress (1897–1899).

58 For a thorough discussion of U.S. monetary policy in the late 19th century, see Irwin Unger, The Greenback Era: A Social and Political History of American Finance, 1865–1880 (Princeton, NJ: Princeton University Press, 1964) Alan Weinstein, Prelude to Populism: Origins of the Silver Issue, 1867–1878 (New Haven, CT: Yale University Press, 1970) Milton Friedman and Anna J. Schwartz, A Monetary History of the United States, 1867–1960 (Princeton, NJ: Princeton University Press, 1963).

59 Kongresrekord, House, 52nd Cong., 1st sess. (13 July 1892): 6133. The rest of the Republicans voting in favor of the bill were from silver-mining states.

60 Kongresrekord, House, 53rd Cong., 1st sess. (24 August 1893): 859.

61 Woodward, The Strange Career of Jim Crow: 72–74.

62 Some scholars suggest that racism at home cooled enthusiasm for imperialism abroad. One historian argues that segregationists often opposed imperialists because they were unwilling to incorporate foreign, racially, and ethnically diverse citizens. See Eric T. Love, Race Over Empire: Racism and U.S. Imperialism, 1865–1900 (Chapel Hill: University of North Carolina Press, 2004).

63 Kongresrekord, House, 55th Cong., 3rd sess. (26 January 1899): 1126.

64 Quoted in Upchurch, Legislating Racism: 85–86.

65 Charles W. Calhoun, Benjamin Harrison (New York: Henry Holt and Company, 2005): 33, 55.

66 Upchurch, Legislating Racism: 94.

68 Kongresrekord, House, 51st Cong., 1st sess. (26 June 1890): 6544.

69 Kongresrekord, House, 51st Cong., 1st sess. (28 June 1890): 6728.

70 Calhoun, Conceiving a New Republic: 242–243.

71 Kongresrekord, House, 51st Cong., 2nd sess. (16 January 1891): 1480–1481.

72 Kongresrekord, House, 51st Cong., 2nd sess. (12 January 1891): 1216.

73 See W. Fitzhugh Brundage, ed., Under Sentence of Death: Lynching in the South (Chapel Hill: University of North Carolina Press, 1997) see also Brundage’s Lynching in the New South: Georgia and Virginia, 1880–1930 (Urbana: University of Illinois Press, 1993). For a contemporary study of lynching during the first half of the 20th century, see NAACP secretary Walter White’s, Rope and Faggot: A Biography of Judge Lynch (1929 repr., Notre Dame, IN: University of Notre Dame Press, 2001).

74 Equal Justice Initiative, “Lynching in America: Confronting the Legacy of Racial Terror,” 3rd ed., 2017, accessed 22 August 2018, https://lynchinginamerica.eji.org/report/. For an earlier accounting of lynchings, see Susan Carter et al., eds., Historical Statistics of the United States: Government and International Relations 5 (New York: Oxford University Press, 2006): 252–255. See also Stewart Tolnay and E. M. Beck, A Festival of Violence: An Analysis of Southern Lynchings, 1882–1930 (Urbana: University of Illinois Press, 1995).

75 Kongresrekord, House, 56th Cong., 1st sess. (20 January 1900): 1021. A subcommittee of the House Judiciary Committee held a series of hearings on antilynching legislation in 1948. The transcript includes a list of anti-lynching bills introduced between 1865 and 1947, compiled by the Legislative Reference Service, the precursor to the Congressional Research Service. Hearings before the House Committee on the Judiciary, Subcommittee No. 4, Antilynching, 80th Cong., 2nd sess. (4 February 1948): 185–188.

76 Kongresrekord, House, 56th Cong., 1st sess. (23 February 1900): 2151–2154 quotations on pages 2153, 2151.

77 Kongresrekord, House, 55th Cong., 3rd sess. (26 January 1899): 1125. See also Justesen, George Henry White: 263.

78 House Select Committee on the Twelfth Census, Apportionment Among the Several States, 56th Cong., 2nd sess., H. Rept. 2130 (20 December 1900): 15. This document, which contained a section entitled “History of Apportionment,” accompanied H.R. 12740. Later efforts to enforce that provision, following the wave of state constitutional conventions that drafted statutes to eliminate black voters, were pursued on several occasions but were feeble, halting and, ultimately, ineffective. The enforcement section was struck and never reinserted into subsequent decennial apportionment bills.

79 Charles W. Eagles, Democracy Delayed: Congressional Reapportionment and Urban–Rural Conflict in the 1920s (Athens: The University Georgia Press, 1990): especially pages 21–31.

80 House Select Committee on the Census, Compilation and Collection of Certain State Laws, Etc., 55th Cong., 3rd sess., H. Rept. 2354 (3 March 1899): 1–2.

81 Kongresrekord, House, 56th Cong., 2nd sess. (7 January 1901): 67–75 Perman, Struggle for Mastery: 228–229. States with additional poll taxes and property exclusions would potentially lose even more seats.

82 Kongresrekord, House, 56th Cong., 2nd sess. (7 January 1901): 74. For Crumpacker’s motivations, see Perman, Struggle for Mastery: 229.

83 Kongresrekord, House, 56th Cong., 2nd sess. (8 January 1901): 737.

85 Perman, Struggle for Mastery: 238–239.

86 Kongresrekord, House, 58th Cong., 2nd sess. (27 January 1904): 1276. Quotation in Perman, Struggle for Mastery: 240.

87 “A Bomb in Caucus: Republican Proposition to Southern Democrats,” 18 April 1902, Washington Post: 1 Perman, Struggle for Mastery: 239–240. Subsequent reduction legislation also failed. In 1903 Crumpacker assumed the chairmanship of the House Committee on the Census, affording him a prime perch from which to push for enforcement of the Fourteenth Amendment. During the 59th Congress (1905–1907), Crumpacker, working with former Speaker of the House Joseph Keifer of Ohio, introduced a measure to reduce southern representation by 37 House seats. The bill never made it to the floor for a vote. Sien Kongresrekord, House, 59th Cong., 1st sess. (16 March 1906): 3885–3894 “Crusade Against South as Result of Campaign for ‘Disfranchisement,’ ” 27 February 1906, Atlanta Constitution: 1 “Gen. Keifer’s New Reconstruction,” 3 March 1906, Washington Post: 6 “Disfranchisement and Reapportionment,” 4 March 1906, Atlanta Constitution: C4. In May 1908, Crumpacker managed to attach a reduction rider to a campaign contribution reform bill. The amended measure passed the House, despite condemnations from southern Members, but the campaign bill and its rider died quietly in the Senate Committee on Privileges and Elections at the end of the 60th Congress (1907–1909). See Congressional Record, House, 60th Cong., 1st sess. (22 May 1908): 6763–6768 “Minority Is Hard Hit: House Republicans pass the Crumpacker Bill,” 23 May 1908, Washington Post: 4. For Williams’s quotation, see “House Upholds Stroke at South by Crumpacker,” 23 May 1908, Atlanta Constitution: 1. For southern reaction, see “The Crumpacker Menace,” 24 May 1908, Atlanta Constitution: A4 and “Fooling With Dynamite,” 27 May 1908, Atlanta Constitution: 6.


Kyk die video: Час назад пришла плачевная весть о Заворотнюк (Augustus 2022).